Mød Hovedbestyrelsen

Hovedbestyrelsen står for driften af Autisme Ungdom. De tager beslutninger på vegne af foreningen mellem årsmøderne, og sørger for de ting vi beslutter på årsmøderne bliver ført ud i livet

AirBrush_20210313142943__01.jpg

Silke Svare

Talsperson

Lokalafdeling: Midtsjælland

Mail: silke@autismeungdom.dk

Tlf. Nr: 51 26 46 39

received_947247906091868__01.jpg

Ezra  Thomsen

Landssekretær

Lokalafdeling: Nordjylland

Mail: ezra@autismeungdom.dk

Tlf. Nr: 

IMG_20200919_195209_edited.jpg

Angelina Mortensen

Landskasserer

Lokalafdeling: Fyn

Mail: angelina@autismeungdom.dk

Tlf. Nr: 20 22 06 69

IMG_20200919_194948_edited.jpg

Emil Nielsen

1. suppleant hovedbestyrelsesmedlem

Lokalafdeling: Vestsjælland

Mail: emil@autismeungdom.dk

154211741_1132087753870945_8747897190674

Anton Lindquist Ariens

2. suppleant hovedbestyrelsesmedlem

Lokalafdeling: Fyn

Mail: anton@autismeungdom.dk

IMG_20200919_195841_edited.jpg

Marcus Arbo

3. suppleant hovedbestyrelsesmedlem

Lokalafdeling: Midtsjælland

Mail: marcus@autimseungdom.dk

IMG_20200919_195101_edited.jpg

Naja Kirstine Føste

Hovedbestyrelsesmedlem

Lokalafdeling: Fyn

Mail: naja@autismeungdom.dk

IMG_20200829_194119_edited.jpg

Emilie Bilet Kroman

Hovedbestyrelsesmedlem

Lokalafdeling: Trekanten

Mail: emilie@autismeungdom.dk

87879364_185835326059421_659352544797419

Christoffer Høyer Rasmussen

Hovedbestyrelsesmedlem

Lokalafdeling: Storstrøm

Mail: christoffer@autismeungdom.dk

received_2837591803157772.jpeg

Hanne Jægerlund

Hovedbestyrelsesmedlem

Lokalafdeling: Trekanten

Mail: hanne@autismeungdom.dk

Silas Dam

Hovedbestyrelsesmedlem

Lokalafdeling: Hovedstaden

Mail: silas@autismeungdom.dk

Screenshot_20210322-151142__01__01.jpg

Andreas Koch

Hovedbestyrelsesmedlem

Lokalafdeling: Vestsjælland

Mail: andreas@autismeungdom.dk

mickel_edited.jpg

Mickel Munk

4. suppleant hovedbestyrelsesmedlem

Lokalafdeling: Midtjylland

Mail: mickel@autismeungdom.dk

Linebw.jpg

Line Petersen

5. suppleant hovedbestyrelsesmedlem

Lokalafdeling: Trekanten

Mail: line@autismeungdom.dk

Bertram_edited.jpg

Bertram Bolving

6. suppleant hovedbestyrelsesmedlem

Lokalafdeling: Hovedstaden

Mail: bertram@autismeungdom.dk

sort_edited.jpg

Jonas Petersen

7. suppleant hovedbestyrelsesmedlem

Lokalafdeling: Hovedstaden

Mail: jonas@autimseungdom.dk