Kandidatmøde 2026 – Online på Zoom
Wed 15 Apr
|Zoom
Vil du møde kandidaterne til Årsmødet 2026? Så deltag i vores kandidatmøde. Her kan du møde de kandidater, der stiller op til foreningens poster, høre om deres visioner og stille dine egne spørgsmål direkte til dem.
Registration closes 13 Apr 2026, 21:00


Time & Location
15 Apr 2026, 19:00 – 21:00
Zoom
About the event
Dato og tid: 15. april 2026 kl. 19:00 - 21:00
Platform: Zoom (link udsendes 1 dag før mødet)
Er du interesseret i at møde de kandidater, der stiller op til posterne ved vores kommende årsmøde i Autisme Ungdom? Vil du gerne høre om deres visioner, prioriteter og baggrund, inden du afgiver din stemme til selve årsmødet? Så er dette kandidatmøde noget for dig.
Vi inviterer alle medlemmer til at deltage i vores Kandidatmøde 2026, hvor du får mulighed for at lære kandidaterne at kende, stille spørgsmål direkte til dem og få et indblik i, hvordan de hver især ønsker at bidrage til foreningens fortsatte udvikling. Dette er en oplagt chance for at afklare dine egne holdninger, inden valgene finder sted.
Hvad kan du forvente?
Præsentation af kandidater: Hver kandidat vil kort præsentere sig selv, deres erfaringer og deres hovedfokusområder.
Registration closes 13 Apr 2026, 21:00
