Medlemsmøde Region Hovedstaden
søn. 23. jun.
|zoom
Har du lyst til at komme med ideer til hvilke arrangementer vi kan afholde? Har du overvejet at blive frivillig i Autisme Ungdom Region Hovedstaden, men er du ikke helt sikker på hvad det indebærer? Så er det her arrangementet for dig.


Tid & sted
23. jun. 2024, 14.00 – 15.30
zoom
Om begivenheden
Har du lyst til at komme med ideer til hvilke arrangementer vi kan afholde? Har du overvejet at blive frivillig i Autisme Ungdom Region Hovedstaden, men er du ikke helt sikker på hvad det indebærer? Så er det her arrangementet for dig. Bestyrelsen fortæller om de opgaver, man kan løse som frivillig og om forskellen på at være frivillig og bestyrelsesmedlem.
HVOR OG HVORNÅR AFHOLDES ARRANGEMENTET?
Arrangementet afholdes søndag d. 23. juni fra kl. 14.00-15.30. Medlemsmødet afholdes virtuelt via zoom – et link til zoom mødet vil blive lagt op under begivenheden og sendt ud på mail til dem, der har tilmeldt sig her på hjemmesiden.
HVEM KAN JEG STILLE SPØRGSMÅL TIL?
Har du spørgsmål til begivenheden kan du sende dem til vores mail hovedstaden@autismeungdom.dk
HVEM KAN DELTAGE?